Kanada yüksek lisans programlarına katılım sağlamak isteyen öğrencilerin en merak ettiği sorulardan biriside “Kanada yüksek lisans not ortalaması kaçtır ?” sorusudur.

Elbette katılım sağlanacak olan programa göre not ortalaması değişmektedir. Kanada yüksek lisans programları hakkında bilgi almak, Kanada’da yüksek lisans programlarına katılmak için bağlantıya tıklayınız: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-yuksek-lisans

Kanada Yüksek Lisans Not Ortalaması Kaçtır ?

Kanada yüksek lisans programlarına katılmak için not ortalamanız faktörler arasındadır. Ancak Kanada devleti eğitim almak isteyen tüm öğrencilere notu her ne olursa olsun zengin eğitim imkanları sunmaktadır.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Bir senelik programlardır. Sosyal bilimler bölümlerinin ücretleri daha düşükken, Mühendislik vbg. bölümlerin programları biraz daha yüksektir.

Kanada tezsiz yüksek lisans ücretleri 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır.

Kanada Yüksek Lisans başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile gerçekleştirin; Hayallerinize bir adım daha yaklaşın.

Kanada Tezli Yüksek Lisans Programları

İki senelik programlardır. Programlara katılım için belli koşullar vardır. Diploma puanınız , dil bilginiz bunlardan sadece iki tanesidir. Detaylı bilgi almak için , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Yüksek Lisans Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

Peki, Kanada Yüksek Lisans Katılım Şartları Nelerdir

Belirtmekte fayda var ki; Diploma puanınız her ne olursa, olsun bir yüksek lisans programına katılma şansınız vardır.

  • Okulların, sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce veya Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı, gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir