Kanada’yı araştıran herkesin merak ettiği önemli sorulardan biriside “Kanada anadili nedir ?” sorusudur. Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle tüm dünyada kendini tanıtan Kanada, her yıl birçok turist ve öğrencinin tercihi olmuştur. Amerika kıtasında yer alan Kanada, Rusya’dan sonra toprak alanı olarak dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Kanada iki anadile sahiptir. Her iki dilde ülkede eşit haklara sahiptir. Ancak kullanım yoğunluğu eyaletlere oranla farklılık göstermektedir.

Kanada Anadili Nedir ?

Amerikan aksanıyla aynı olan Kanada İngilizcesi, ülke üzerinde ağırlıklı konuşulan dildir. Kanadayı diğer İngilizce konuşulan ülkelerden ayıran en büyük özelliği; Kanada dil okulları sayesinde benzersiz ve öğrenme garantili İngilizce eğitimi sunuyor olmasıdır.

Kanada Resmi Dili Fransızca

Özellikle Quebec eyaletinde en çok konuşulan dil olma özelliğine sahip olan Fransızca, ülke üzerindeki 2. resmi dildir. Aynı zamanda ekonomik ve benzersiz fırsatlar sunan Kanada Fransızca dil okulları mevcuttur.Fransızca özellikle QUEBEC eyaletinde oldukça yaygındır. Hatta Montreal eyaleti Paris’den sonra en fazla Fransızca konuşulan ikinci şehir olma unvanına sahiptir.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-ana-dili


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir